Nieuws
Over ons
Informatie
Maand archief

Kerstviering: Sterren die stralen!

Vanmiddag hebben we in de gymzaal van De Einder onze kerstviering gehouden. Er was door alle klassen iets voorbereid. Er werd gezongen door een aantal groepen, er werden gedichten voorgelezen en er was een toneelstuk opgevoerd door de groepen 7 en 8.

Dat toneelstuk was heel bijzonder. Het was geschreven door Nisanur uit groep 8. Meester Michiel heeft het verhaal vertelt terwijl de leerlingen van groep 7 en 8 het verhaal hebben uitgespeeld. Het verhaal gaat over een gezin dat uit een oorlogsgebied moet vluchten. Ze reizen per boot naar Europa en komen uiteindelijk in Nederland terecht in een aanmeldcentrum. De mensen van het centrum zijn heel vriendelijk, maar buiten het centrum komen ze ook mensen tegen die willen dat alle vluchtelingen vertrekken. Dat laatste maakt vooral de kinderen bang. Uiteindelijk kunnen ze niet blijven in het centrum en komen ze op straat te staan. Op den duur komen ze terecht in de Viljoenstraat en daar treffen ze Sterre aan, een meisje van CBS Comenius. Sterre biedt de familie onderdak aan op de zolder van Viljoenstraat. Dat doet ze stiekem, maar vraagt wel hulp aan klasgenoten. Uiteindelijk komt het geheim uit en krijgt de schoolleiding er lucht van. Toch komt het allemaal goed, want met behulp van de burgemeester krijgt de familie een verblijfsvergunning en een huis. O, en de kinderen komen naar onze school. Eind goed, al goed!

Deze diashow vereist JavaScript.

Contact

CBS Comenius
Colensostraat 6
2572 NR Den Haag
Tel.: 070 – 380 67 00
comenius@scoh.nl

| Maakt onderdeel uit van SCOH onderwijs en peuteropvang

Designed by HetSchoolvoorbeeld.nl.